Bildspel: Leksakerna som går som tåget på auktion

Leksaker är idag populära samlarobjekt som kan vara värda stora summor på auktion. Oavsett om det gäller plåtbilar från 40-talet eller tv-spel från 80-talet finns det alltså många som är på jakt efter sällsynta dyrgripar och påminnelser från barndomen med ett högt affektionsvärde.

Auctionet.com finns leksaksauktioner från ett 20-tal auktionshus i Sverige och Europa samlade, vilket ger köparna ett större utbud och säljarna en större marknad. I bildspelet här ovanför hittar du några av de auktioner som väckt störst intresse och högst slutpris på Auctionet.com.

Har du också dyrgripar på vinden? Kontakta ditt närmsta auktionshus för en gratis värdering.

Presenteras av

LÄMNA IN LOKALT - SÄLJ GLOBALT
Varför sälja hos Auctionet.com?

Enkelt

Vi kommer hem till dig och värderar och kan ofta ta med föremålen direkt

Tryggt

Dina föremål värderas av experter så du vet att du får rätt betalt

Bra betalt

Dina föremål säljs på Auctionet.com, Sveriges största sajt för auktioner

Hitta ditt närmsta auktionshus här.

Gör en värdering

Har du något att sälja?

Bli kontaktad för en kostnadsfri värdering.